Strona Główna ˇ O autorze ˇ Kontakt ˇ Katalog stronNiedziela, Styczeń 20, 2019
Nawigacja
Strona Główna
O autorze
Kontakt
Katalog stron
OPOWIADANIA
1. OKNO DO RAJU
2. KOŁODZIEJE
3. PUDEŁKO SZAFRAŃSKIEGO
4. KAWA-ŁEK CZEGOŚ
5. WIELKA UCIECZKA
6. INSTRUKCJO-PISARSTWO
7. BAJKA O MAŁŻACH
8. OD ZERA DO MILIONERA
9. NIEWIDZIALNI
10. KAMIEŃ PRZYDROŻNY
OKNO DO RAJU
Tego dnia była piękna pogoda. Popijałem piwo na tarasie wsłuchując się w śpiew ptaków. Wodziłem oczami po okolicy, aż natrafiłem na korny pobliskiej brzeziny.
Wtedy ukazała mi się w listowiu brzeziny Matka Boska!

Nie była sama, obok niej stał Św. Teodor patron żałosnych i sfrustrowanych.
Zdumiałem się, że ich widzę, bo jestem zdecydowanie niewierzący.
Oni też wyglądali na zdziwionych. Czyżby dlatego że nie wierzą we mnie?
Matka Boska uśmiechała się łagodnie. Opuściła dzieciątko na ziemię i dała mu piątaka na lody.
Święty Teodor kołysał się lekko na nogach, jak gdyby w rytmie muzyki z tym, że muzyki nie było słychać. Myślę, że próbował ukryć zmieszanie.

Oboje milczeli. Nic mi nie przekazali. Żadnej misji czy tajemnic. Nie dali żadnych znaków. Absolutnie nic!
Gdy słońce zaszło powiała delikatna bryza od rzeczki, brzezina zaszeleściła i widzenie skońszło się.

Mając na uwadze dziwne zachowanie Matki Boskiej i Świętego Teodora oraz brak celu w jakim mi się ukazali twierdzę, że nie zrobili tego celowo.
Być może jakimś zbiegiem okoliczności natrafiłem na coś co można nazwać oknem do nieba, które przypadkowo otworzyło się właśnie kiedy patrzyłem sobie na brzezinę.
Najprawdopodobniej Matka Boska i Święty Teodor zorientowali się, że ich widzę (że są na wizji) i robili dobrą minę do złej gry.

To zdarzenie przypomniało mi jak kiedyś przesuwając wskazówkę po skali radia natrafilem na pasmo nadawania policyjnych radiowozów. Słuchałem sobie rozmów policjantów podczas pełnienia służby. Fakt, że posługując się zwykłym radiem odbierałem fale zastrzeżone dla policji mógł być wynikiem zaaniedbań policyjnych speców od telekomunikacji. Jeśli tak, to czy i teraz miała miejsce sytuacja analogiczna? Czy moja wizja była wynikiem zaniedbań kogoś z raju?
Jeśli tak, to raj traci w moich oczach na swojej rajskości, bo takie wpadki nie powinny się zdarzać w miejscu idealnym. Wyobrażam sobie, że odpowiedzialny za mój wgląd do raju może być święty Telesfor patron telemonterów. Czy zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności za zaniedbanie obowiązków służbowych? Czy to możliwe żeby Świętego mogły spotkać sankcje? A możę chroni go immunitet?

A jeżeli to co widziałem nie było tylko oknem do raju, ale czymś w rodzaju portalu pojawiającego się tylko w określonych okolicznościach i umożliwiającego przejście przez niego jak przez drzwi?

Ciekawe czy wie o jego istnieniu Święty Piotr? A jeśli wie to, dlaczego nie pilnuje tych drzwi?

Zaczęłem odczuwać pokusę dostania się do raju niejako kuchennymi drzwiami, za plecami Świętego Piotra i do tego jeszcze, dostania się tam wraz z ciałem! Byłbym drugim człowiekiem, nie licząc Jezusa, który by tego dokonał. Pierwsza była Maryja i jak przekonałem się na własne oczy jej ciało miało się dobrze pomimo upływu dwóch tysięcy lat.

W zasadzie powinienem czym prędzej wspiąć się na brzezinę i przesiadywać tam w nadziei, że portal jeszcze kiedyś się otworzy. Prawda, że tu na ziemi zostanę uznany za obłąkanego, sąsiad na którego posesji rośnie brzezina może przestać mnie lubić, ale jakie to ma znaczenie wobec pokusy wniebowstąpienia?

Jeśli faktycznie by mi się udało wstąpić za plecami Świętego Piotra, kuchennymi drzwiami do raju, to chyba powinna o mnie wspominać Biblia. Czyżby miał powstać najnowszy testament, czy choćby suplement do Nowego Testamentu?
Jeśli tak, to nie jest jasne kto by miał go napisać. Mogę mieć żal do Matki Boskiej, Świętego Teodora, a nawet dzieciątka, że nie napomknęli, czy mam już zacząć szukać apostołów, a może znalezienie autora leży w gestii kogoś z nieba?
Jeśli tak, to wypada mi się modlić, żeby nie był to nikt pokroju Świętego Telesfora, patrona telemonterów.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Brak zawartości dla tego panelu
wsparcie:

Magiczne opowiadania
Fantastyka
Najlepsze opowiadania
Katalog stron
Copyright DonPedro © 2010-2015

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl