Strona Główna ˇ O autorze ˇ Kontakt ˇ Katalog stronNiedziela, Styczeń 20, 2019
Nawigacja
Strona Główna
O autorze
Kontakt
Katalog stron
OPOWIADANIA
1. OKNO DO RAJU
2. KOŁODZIEJE
3. PUDEŁKO SZAFRAŃSKIEGO
4. KAWA-ŁEK CZEGOŚ
5. WIELKA UCIECZKA
6. INSTRUKCJO-PISARSTWO
7. BAJKA O MAŁŻACH
8. OD ZERA DO MILIONERA
9. NIEWIDZIALNI
10. KAMIEŃ PRZYDROŻNY
Brukowiec - kamień przydrożny

Międzynarodowa Wystawa Kamieni nieszlachetnych przyciągnęła jak co roku tłumy wystawców z całego świata.

W kategorii bazaltów pierwszą nagrodę  przyznano za kamień przywieziony ze wsi Klekozdyby, wieloletniemu kolekcjonerowi kamieni, Panu  Leonowi Klaksonowi, dobrze znanemu w środowisku „kamieniarzy”, za sprawą sukcesu w ubiegłorocznym Pebble Cup, na którym zwyciężył przywieziony przez niego kamień miniaturka. Był to zdaniem jury najlepszy okruch skalny w kategorii granitów.

Moda na otaczanie się już nie tylko roślinami doniczkowymi, zwierzętami domowymi, ale i innymi tworami przyrody przywędrowała  do nas z Korei Północnej.

Mieszkańcy tego najszczęśliwszego z wszystkich  zakątków świata, pozbawieni zostali radości jaką czerpali z obcowania z przyrodą ożywioną, na rzecz jeszcze większej radości i o wiele wznioślejszych doznań czerpanych z adoracji kamiennych popiersi wszystkich przywódców z dynastii Kim-ów oraz różnego formatu socrealistycznych rzeźb.  Z czasem uwielbienie dla boskich przywódców przybrało tak wielkie rozmiary, że obywatele wzruszali się i nabierali rumieńców już nawet nie na widok kamiennych wizerunków wodzów, ale nawet widząc samo kruszywo, w którym takowe wizerunki rzeźbiono.

Pewne wrogie, imperialistyczne środowiska do dziś forsują tezę, iż w domach północnokoreańskich wszystko co zawierało skrobię, czy choćby tylko sole mineralne dawno już zostało zjedzone na skutek szerzącego się od kilku lat głodu. Próbują udowodnić, że otaczanie się kamieniami nie wynika z potrzeb wyższego rzędu, ale z braku wszystkiego co kamieniami nie jest.

Niestety obecnie do Północnej Korei dostać się nie sposób,  więc wszelkie oskarżenia i „rewelacje” trudno jest zweryfikować.   

Tajemnicą pozostaje jak moda na szczególne traktowanie kamieni dotarła do Polski z Korei, skoro jak już wspomniano, granice tego odległego Państwa zatkane są szczelnie pakułami i zabezpieczone wymyślnymi fortyfikacjami (także kamiennymi).

Podsumować te rozważania można stwierdzeniem, że potrzeba ciągłego obcowania z przyrodą, nie zna granic.

W Polsce obecnie posiadanie jednego  małego głazu, złożonego w wiklinowym koszyku lub oprawionego w metaloplastyczny stojak, nie jest już dziś rzadkością. Zaś pasjonaci potrafią mieć w każdym pomieszczeniu mieszkania po kilku kamiennych przyjaciół.

Błyskawiczny sukces odnoszą dziś nie tylko dostawcy kamieni domowych, ale również producenci wszelkiego rodzaju specyfików do ich eksponowania i pielęgnacji. Ww wszystkich większych miastach działają gabinety  pogotowia geologicznego, otwierane często przy lecznicach weterynaryjnych lub centrach ogrodniczych .

Według GUS, z roku na rok statystyczny Polak coraz większy odsetek dochodów przeznacza właśnie na kamienne hobby. Czyżbyśmy chcieli zbudować drugą Nord Koreę? 

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Brak zawartości dla tego panelu
wsparcie:

Magiczne opowiadania
Fantastyka
Najlepsze opowiadania
Katalog stron
Copyright DonPedro © 2010-2015

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl