Strona Główna ˇ O autorze ˇ Kontakt ˇ Katalog stronNiedziela, Styczeń 20, 2019
Nawigacja
Strona Główna
O autorze
Kontakt
Katalog stron
OPOWIADANIA
1. OKNO DO RAJU
2. KOŁODZIEJE
3. PUDEŁKO SZAFRAŃSKIEGO
4. KAWA-ŁEK CZEGOŚ
5. WIELKA UCIECZKA
6. INSTRUKCJO-PISARSTWO
7. BAJKA O MAŁŻACH
8. OD ZERA DO MILIONERA
9. NIEWIDZIALNI
10. KAMIEŃ PRZYDROŻNY
NIEWIDZIALNI

Bohater tego opowiadania to człowieczek podłej natury, małych osiągnięć i niezasłużenie ustabilizowanej sytuacji życiowej. Był kloszardem należącym jednak do wyższej kasty kloszardów, bo posiadał własny kontener śmieciowy i utrzymywał  się ze sprzedawania licencji na grzebanie w nim.

Był  ateistą, który nagle zwątpił w ateizm i sam nie wiedział,  czy jest to dowód na swoje nawrócenie.

Bohater tego opowiadania, miał wreszcie szczęście poznać niezwykłej urody, bogatą i zakochaną w nim damę z wyższych sfer. I  to  patrząc nie tylko z perspektywy kloszarda.  

***

Zajrzała pewnego dnia do paskudnej dzielnicy żeby pospacerować szlakiem odrażających bram i błotnistych, brudnych podwórek. Ekscytowała ją egzotyka tych stron, ich nieprzewidywalność, mroczność, ale i prostota mieszkańców. Prostota, której tak bardzo brakowało w jej egzaltowanej i pełnej salonowych intryg rzeczywistości i za którą tak bardzo tęskniła. 

Wzbudziła nie małe poruszenie mieszkańców śledzących ją wzrokiem z pomiędzy stert odpadków. Gdy przechodziła zbyt blisko któregoś z nich, ten potrafił warknąć na  nią lub zakląć szpetnie. 

Bohater tego opowiadania był pierwszym, który odezwał się do niej grzecznie i w dodatku poprawną polszczyzną. Zaproponował, że jeśli zabłądziła to chętnie pomoże jej bezpiecznie opuścić dzielnicę.

Nie zgubiła się, ale ponieważ od razu urzekł ją prostotą. Z przyjemnością dała się odprowadzić. Zafascynował ją.  Zamiast marności, widziała w nim kogoś szlachetnego i uroczego.  Szli razem nie najkrótszą i nie najbezpieczniejszą drogą.  Bohater tego opowiadania był tak zdumiony, okazywaną mu przez damę przychylnością , że nawet nie próbował udawać mądrości, elokwencji i obycia. Nie próbował udawać przed nią kogoś kim nie był. Podczas tego wspólnego spaceru, on pokazał jej swój kontener śmieciowy, a ona ogrzała go swoim ekskluzywnym kobiecym ciepłem..

***

Od tego momentu Sytuacja naszego bohatera z dnia na dzień zrobiła się nie do wytrzymania. Nie mógł zrozumieć, dlaczego dama przyjechała do jego dzielnicy i dlaczego zwróciła na niego uwagę.  Była  dla niego jak anioł z innego, lepszego świata. Pragnął jej, ale jednocześnie wiedział, że nie jest w stanie jej nic zaproponować, ani  nie ma nic czym mógł by jej służyć. Tak samo dobrze wiedział też to, że jest zbyt związany ze swoim  kontenerem śmieciowym, by go opuścić i pójść szukać szczęścia w jej dzielnicy, gdzieś bliżej jej rezydencji.

***

Spotkali się na granicy jego dzielnicy. W opuszczonym kiosku spożywczym  rzucili się na siebie rozładowując napięcie rosnące w nich od momentu kiedy  po raz pierwszy oni i ich spojrzenia się spotkały. Teraz pieprzyli się jak króliki doświadczając uniesień o jakich wcześniej nie mieli pojęcia.  By na końcu sobie uświadomić , że już zawsze razem będą pragnęli powtarzać te doznania.

***

Po pewnym czasie pozostającemu pod wpływem uroku damy, naszemu  bohaterowi udało się sprzedać śmieciowy interes i zostać zwykłym szanowanym obywatelem. Dama dla niego straciła reputację i została wykluczona z towarzystwa zniesmaczonego  jego niskim statusem i nieobyciem. Dodatkowo znaczną część majątku damy pochłonęło wydobycie obiektu swoich westchnień z  egzystencji w kontenerze śmieciowym.

Koniec końców zamieszkali razem w średnio byle jakiej dzielnicy i prowadząc zwyczajne, przeciętne życie rodzinne, społeczne, zawodowe i seksualne,  wtopili się w masę społeczną i  stopniowo zniknęli z oczu autorowi tego opowiadania. Rzec by można, że stali się niewidzialni.     

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Brak zawartości dla tego panelu
wsparcie:

Magiczne opowiadania
Fantastyka
Najlepsze opowiadania
Katalog stron
Copyright DonPedro © 2010-2015

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl